Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
2
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
3
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
4
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
5
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
6
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
7
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
8
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
9
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
10
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
11
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
12
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
13
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
14
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
15
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
16
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
17
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
18
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
19
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
20
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
21
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
22
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
23
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
24
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
25
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
26
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
27
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
28
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
29
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
30
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
31
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
1
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
2
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
3
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
4
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Zima v Ropici

Zima v RopiciDatum konání:
15.12.2022
Datum ukončení:
28.2.2023

Zima

Venku se nám udělala nádherná zima, mrzne, sněží, děti staví sněhuláky, bobují a užívají si sněhových radovánek. Zima je krásná, když sedíte v teple domova a pozorujete ji za okny, pravdou zůstává, že ve chvíli, kdy je potřeba jet do školy, do práce, k lékaři nebo někam jinam, už to tak krásné být nemusí.

Chci Vás ujistit, že děláme, co je v našich silách, aby i v těchto případech, to nebylo nic komplikovaného a Vy se bez větších obtíží dostali tam, kam potřebujete. Obec má nasmlouvané dva velké traktory a posypový vůz, mimochodem úplně stejné, jak v předchozích letech, které zajištují plužení a posyp místních komunikací. Chlapi dělají zimní údržbu již velmi dlouho a ví, co a jak nejlépe mají dělat, aby byly komunikace bezpečné. Celou zimní údržbu pak koordinuje vedení obce, kdy se přihlíží k předpovědi počasí a časům, kdy odcházíte a přicházíte z práce. Nicméně je to přes 40 km, což se nedá zvládnout během chvilky. Chodníky, zastávky a jiná strategická místa v celé obci, Za Lesem nevyjímaje, udržují zaměstnanci našeho úřadu.

Zima a sníh, kterým se v posledních dnech těšíme je, co se týká sněhové nadílky, velmi štědrá. Proto Vás prosíme, buďte trpěliví a vězte, nezapomněli jsme na Vás. Možná v danou chvíli traktor, který jel právě k Vám vytahuje z příkopu Vašeho souseda nebo někoho blízkého. Na druhou stranu, pokud víte, že je někde něco, nač jsme zapomněli, případně je potřeba upravit neváhejte nás kontaktovat na obecním úřadě.

Děkujeme za pochopení

Gabriela Szmeková


Počasí

Neděle Skoro jasno 31/17 °C
Pondělí Oblačno až zataženo s bouřkami 24/21 °C
Úterý Zataženo 26/19 °C
Středa Oblačno 24/17 °C