Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
2
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
3
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
4
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
5
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
6
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
7
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
8
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
9
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
10
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
11
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
12
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
13
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
14
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
15
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
16
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
17
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
18
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
19
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
20
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
21
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
22
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
23
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
24
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
25
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
26
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
27
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
28
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
29
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
30
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
31
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
1
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
2
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
3
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
4
FOTOSOUTĚŽ "Krásy naší obce"
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Z první ruky - zpravodaj SmVaK

Z první ruky - zpravodaj SmVaKHezký den,

bylo vydáno podzimní číslo čtvrtletníku Z první ruky nejvýznamnější vodárenské společnosti v Moravskoslezském kraji – Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava.

Magazín informuje o novém zákaznickém systému, který byl uveden do provozu na začátku letošního roku. Ten přináší řadu pozitivních novinek do komunikace se zákazníky, servisu pro ně a reflektování jejich požadavků a připomínek. Celou oblast nový nástroj výrazně zefektivňuje a její významnou část přesouvá do online prostředí.

Časopis se věnuje také Vodohospodářským sportovním hrám, které poslední srpnový víkend vodárenská společnost zorganizovala v Ostravě, dominantně v areálu VŠB-TUO v Ostravě-Porubě. Hry proběhly úspěšně a dočkaly se pozitivních reakcí ze strany všech zúčastněných výprav.

Několik textů je věnováno ekologii a udržitelnosti. Ať již se jedná o monitoring uhlíkové stopy společnosti a snahu o její snižování, spolupráci s česko-těšínským spolkem Trianon a oblasti separace, recyklace a digitalizace, nebo přesun chráněných mravenců, kteří obklíčili areál vodojemu v Bílovci – Bravinném, jenž se připravuje na komplexní sanaci.

Magazín reflektuje významné dokončené investiční projekty. Ať již jde o napojení nového vrtu v Chlebičově na Opavsku do veřejného vodovodního systému, nebo komplexní sanaci vodojemů v Karviné-Ráji, Novém Jičíně nebo Opavě-Komárově. Informuje také o pokračování modernizace významného přivaděče pro zásobování jih Ostravy mezi Záhumenicemi a Bělou.

Stranou nezůstává ani kvalita vody a její sofistikovaná a pečlivá analýza ve vodárenských laboratořích společnosti VodoTech.

Segment vodárenských příběhů tentokrát přináší rozhovor s Pavlem Zubkem. Strojníkem čistírny odpadních vod v Třinci, ale také úspěšným fotografem především industriálního prostředí nejen v moravskoslezském regionu a v řadě jiných částí světa. Ostatně jeho snímky vodárenských provozů SmVaK Ostrava pořízené z dronu naplňují panoramatickou část časopisu. Snímek čistírny odpadních vod v Třinci vytváří titulní stranu vydání.

Magazín se věnuje oblasti Hlučínského jezera s ohledem na dokončenou sanaci a plánovaný další rozvoj lokality, stejně jako konání letního hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který je nejvýznamnější akcí svého druhu na Opavsku. Vodárenská společnost je dlouhodobě jejím partnerem. Ostatně letním akcím, které proběhly s podporou SmVaK Ostrava, je věnováno několik dalších textů.

Významnou část magazínu tvoří také oblast společenské odpovědnosti, kdy kromě programu pro motivované zaměstnance Plaveme v tom spolu!, který letos probíhá již osmým rokem, se časopis zastavuje také u aktivit Společnosti pro ranou péči. Ta poskytuje mimořádnou podporu a pomoc rodinám s dětmi s poruchou zraku.

Magazín najdete zde. Oceníme, když budete o skutečnostech, které jsou z Vašeho pohledu zajímavé a přínosné, informovat obyvatele u Vás prostřednictvím sociálních sítí, vývěsek, internetových stránek nebo obecních/městských zpravodajů.

Mějte se hezky. Babí léto se chýlí ke konci...

 

Mgr. Marek Síbrt
mluvčí/spokesperson
manažer vnějších vztahů/public affairs manager

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

  1. října 1235/169

709 00 Ostrava - Mariánské Hory

tel.: +420 596 697 234

mobil: +420 725 500 509

e-mail: marek.sibrt@smvak.cz

web: www.smvak.cz  

 

 SmVaK Ostrava - Z první ruky - Podzim 2023.pdf


Počasí

Neděle Skoro jasno 31/17 °C
Pondělí Oblačno až zataženo s bouřkami 24/21 °C
Úterý Zataženo 26/19 °C
Středa Oblačno 24/17 °C